Sosyal Medya

2020 İçin En İyi Sosyal İzleme Araçlarından 6 Tanesi

pinterest LinkedIn Tumblr

Daha fazla marka müşteri görüşleri için sosyal medyaya yöneldikçe, sosyal dinleme araçları ivme kazanıyor. İşte 2020 için ilk 6 seçimlerimiz.

Kişisel yaşamınızda, insanların zihinlerini okumak şüpheli bir süper güçtür; ancak insanların düşüncelerini dinleyebilmenin ticari faydaları sınırsızdır ve sosyal medya izleme tam olarak insanların zihinlerini okumakla ilgili olmasa da, ona olabildiğince yakındır.

Sosyal dinleme, insanların sosyal medya ve web üzerindeki markanız, sektörünüz veya rakipleriniz hakkında söylediklerine erişmenizi sağlar – çoğu zaman dinlediğinizin farkında olmadan. Sorgularınızı nasıl yazacağınızı ve sonuçları nasıl filtreleyeceğinizi biliyorsanız, bir işletme olarak alabileceğiniz en otantik, tarafsız öngörüleri elde edersiniz.

Bu yazıda, önümüzdeki yıl bu anlayışları kazanmanıza ve bunlarla ilgili harekete geçmenize yardımcı olacak en iyi sosyal medya ve web izleme araçlarından bazılarına göz atacağız. Hadi gidelim.

1. Awario

Kurumsal düzey yeteneklerle uygun fiyatlı sosyal dinleme ve analiz.

Awario  , Sosyal medya ve web izlemeyi her büyüklükteki işletmeler için uygun fiyatlı hale getiren nispeten yeni bir araçtır: Awario, Kurumsal düzey araçlarda bulabileceğiniz birçok özellik sunar.

Aracı, markanızın, rakiplerinizin, sektörünüzün sözlerini izlemek veya hatta daha az belirgin kullanım durumları için karmaşık Boole sorguları ayarlamak için kullanabilirsiniz. Örneğin, Awario içeriğinizin intihallı kopyalarını tespit etmenizi, bağlantılara dönüştürebileceğiniz bağlantısız marka sözlerini bulmanızı ve sitenize yeni geri dönüşleri izlemenizi sağlar.

Platform ayrıca, tüm kullanıcılara ücretsiz bir eklenti olarak Leads adında bir sosyal satış aracı sunuyor . Araç, sizinki gibi bir ürün hakkında öneriler isteyen veya rakiplerinize alternatif arayan kullanıcıları bulmak için öngörülü öngörüler kullanır.

Desteklenen ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google+, Reddit, haberler ve bloglar, web.

Yararları:

 • Esnek sorgular ayarlamak ve sonuçların doğruluğunu artırmak için bir Boole arama modu.
 • Markanız, rakipleriniz veya sektörünüz hakkında konuşan en etkili kişileri özetleyen bir Etkileyenler raporu.
 • Sosyal medyada satış keşfi için ücretsiz bir İlanlar eklentisi.
 • Duygu analizi, konum ve dil dökümü gibi kurumsal düzeyde analitik ve tüm planlarda sınırsız geçmiş verileri mevcuttur.

Fiyatlandırma: Awario, uygulamayı tamamen test etmenizi sağlayan ücretsiz bir deneme sunar. Ücretlendirme, Başlangıç planı için 29 ABD Doları / ay’dan başlar ve abonelerin ayda 30.000 yeni söz bulmasını sağlayan 3 izleme uyarısı vardır. Awario’nun en popüler Profesyonel planı, 10 uyarı ve aylık 100.000 bahsetme ile aylık 89 ABD dolarıdır. Kurumsal aylık 299 $ ve 50 uyarı ve 500.000 söz içeriyor. Yıllık bir planla gitmeyi seçerseniz, 2 ay ücretsiz kazanacaksınız.

2. Agorapulse

Büyüyen bir işletme için sosyal medya yönetimi ve izlenmesi.

Bağımsız bir sosyal dinleme veya itibar yönetimi platformuna yatırım yapmaya hazır değilseniz, Agorapulse mükemmel bir 2’si 1 arada seçenektir: hem programlama hem de izleme bitleri sunar. Araç, bağladığınız hesapların yanı sıra sosyal medya yayınlarınızdaki yorumları da bulacak ve Twitter’da seçtiğiniz anahtar kelimeleri aramanıza izin verecektir. Araç ayrıca sosyal medya kitlenizdeki etkileyicileri tanımlamanıza ve bir tıklamayla ekibinize sohbetler atamanıza olanak tanır.

Agorapulse web izleme hizmeti sunmasa da, esas olarak sosyal konularla ilgileniyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Desteklenen ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube.

Yararları :

 • Önemli sözleri etiketleme yeteneği.
 • Ekip üyelerine konuşma atayabilme.
 • Etkileyenleri ve marka elçilerini tanımlamanıza olanak tanıyan kitle bilgileri.
 • Potansiyel müşteri ve etkileyicilerin listesini oluşturmanıza olanak tanıyan yerleşik bir CRM.

Fiyatlandırma: Önce uygulamayı test etmek isterseniz Agorapulse ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. 3 sosyal medya profili ve tek bir kullanıcı ile gelen Küçük plan için fiyatlandırma 49 $ / ay’dan başlıyor . Büyük , yönetmeleri için 25 profil ve 6 kullanıcı ile 199 $ / ay en popüler seçenektir. Agorapulse’nin Kurumsal çözümü 40 profil ve 12 kullanıcı ile 299 $ / ay.

3. TweetDeck

Birkaç Twitter hesabını yönetmek ve sözleri izlemek için kullanışlı bir araç.

TweetDeck  , özellikle düzenli olarak gönderi yaptığınız birden fazla hesabınız varsa, Twitter’daki varlığınızı bir işletme olarak yönetmenizi sağlayan Twitter’ın resmi sosyal medya panosudur. Aracın sütun düzeni, birkaç
“akış”eklemenize olanak tanır: takip ettiğiniz kişilerden gelen yayınlar, popüler yayınlar, doğrudan mesajlar ve istediğiniz anahtar kelimelerin sözleri.

İkincisi için, TweetDeck, dil ve konum filtreleri, negatif anahtar kelimeler ve tarih aralıklarını kullanarak aramaları daraltabilme özelliği ile Twitter’ın arama işlevine erişmenizi sağlar. Daha sonra, uygulamaya bağladığınız Twitter hesaplarından herhangi biri adına bahsedebilirsiniz.

Desteklenen ağlar: Twitter.

Yararları:

 • Konum, dil ve negatif anahtar kelimeler gibi yerleşik Twitter arama filtreleri.
 • Birden çok hesap için Twitter zamanlama özellikleri.
 • Özet akışlarınızı düzenli tutmanıza olanak tanıyan temiz bir sütun düzeni.

Fiyatlandırma:  Ücretsiz.

4. Keyhole

Twitter, Instagram ve haberler için gerçek zamanlı hashtag ve anahtar kelime izleyici.

Keyhole başka bir 2’si 1 arada sosyal medya aracıdır: hem yazılarınızı otomatikleştirmenizi hem de Twitter ve Instagram’da anahtar kelimeleri veya hashtag’leri izlemenizi sağlar. Bunun da ötesinde, bloglarda ve haber sitelerinde marka sözlerini izleyebilirsiniz. Araç, duyarlılık analizi, anahtar kelime bulutları ve sosyal konularınızın hangi ülkelerden geldiğini gösteren söz haritaları da dahil olmak üzere analitiklerle donatılmıştır.

Keyhole’un daha üst düzey planları, endüstri etkileyicilerini izleme, geçmiş sözlerin kilidini açma ve Keyhole’un verilerine API erişimi alma gibi premium özellikleri de içerir.

Desteklenen ağlar: Twitter, Instagram, haberler ve bloglar.

Yararları:

 • Sosyal medya yönetimi yetenekleri.
 • Duygu analizi, anahtar kelime bulutları ve söz haritaları gibi güçlü analizler.
 • Daha yüksek seviyeli planlarda API erişimi mevcuttur.

Fiyatlandırma: Keyhole’un Temel planı aylık 49 ABD dolarıdır ve bir anahtar kelime araması ve aylık 5.000 sosyal medya gönderisiyle birlikte gelir. Aracın 4 planı daha var, 599 $ Şirket seçeneği 10 arama ve 250.000 gönderi ile en popüler olanı. En yüksek seviyeli Kurumsal plan, fiyatlandırma 1.000 ABD Doları / ay’dan başlayan özel sayıda arama ve yayın içerebilir.

5. Mention

Veri açısından zengin, özelleştirilebilir raporlarla gerçek zamanlı sosyal medya izleme.

Mention  başka bir sosyal medya ve web izleme aracıdır. Odak noktası gerçek zamanlı aramadır – bir uyarı ayarlamak size son 24 saatten sonuç verecektir. Geçmişe ait veriler, istek üzerine Özel planlaraltında bulunabilir.

Mention, sosyal dinleme dışında, hızlı anahtar kelime aramaları yaparak Twitter ve Instagram etkileyicilerini keşfetmenizi sağlar. Araç daha sonra listelere istediğiniz etkileyicileri eklemenizi, listelerinizi CSV’ye kaydetmenizi ve CRM aracınıza aktarmanızı sağlar.

Kutudan çıkan veri açısından zengin raporlarla birlikte gelir, ancak gerçek güç, kendi özel raporlarınızı oluşturabileceğiniz ve teslimatı otomatikleştirebileceğiniz Analiz Merkezi’nde bulunur.

Desteklenen ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google+, Reddit, haberler ve bloglar, web.

Yararları:

 • Bahsetmenizi organize etmenizi sağlayan etiketler.
 • Etkileyici keşif ve yönetim.
 • Kendi özel raporlarınızı oluşturma ve dağıtımı otomatikleştirme yeteneği.
 • En son bahsedilenleri Slack kanallarınıza göndermek için bir Slack entegrasyonu.

Fiyatlandırma: Bir plana karar vermeden önce Mansiyon’u ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz. 29 $ Yalnız planı 2 uyarı ve 3.000 söz içerir. Başlangıç 99 $ / ay teklif ve 5 uyarı ve 5.000 söz ile geliyor. Talep üzerine bir Özel plan da mevcuttur.

6. Brandwatch

Kurum için sosyal medya ölçümü ve derinlemesine analitik.

Brandwatch  , analitik açısından en güçlü sosyal dinleme araçlarından biridir – ancak aynı zamanda daha pahalı olanlardan biridir. İzleme yönünün yanı sıra, Brandwatch, görüntü tanıma, kitlenizle ilgili demografik veriler, nişinizdeki trend konular, API erişimi ve özelleştirilebilir PowerPoint sunularına aktarılabilen gösterge panoları sunar.

Brandwatch’ın ayrıca Vizia adlı kendi veri görselleştirme platformu var. Araç, Brandwatch verilerinizi görselleştirmenize ve ayrıca bir dizi entegrasyondan (Google Analytics, Buzzsumo ve Hootsuite dahil) bilgilerle birleştirmenize olanak tanır.

Desteklenen ağlar: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google+, Pinterest, Sina Weibo, VK, QQ, haberler ve bloglar, web.

Yararları:

 • Cinsiyet, ilgi alanları, meslek ve kitlenizin yeri gibi demografik veriler.
 • Markanızın logosunu içeren resimleri bulmanızı sağlayan resim analizi.
 • Bahsetmek için tercih edilen siteler ekleme yeteneği.
 • Sektörünüzdeki trend konuları belirleme imkanı.

Fiyatlandırma: Brandwatch Enterprise düzeyinde bir araçtır. En uygun fiyatlı Pro planlarının aylık 10.000 aylık bahsi ve 30 günlük geçmiş verileri ile 800 $ / ay maliyeti. Özel Kurumsal planları istek üzerine sunulur.

Son Olarak

Giderek daha fazla marka pazar araştırması, müşteri bilgileri, rakip analizi ve hatta satış için sosyal medyaya yönelirken, sosyal dinleme araçları giderek daha güçlü ve uygun fiyatlı hale geliyor.

Hangi sosyal medya dinleme aracına karar verirseniz verin, veriler üzerinde işlem yapmayacaksanız izlemenin faydası olmayacağını unutmayın. Sizi sosyal konulardan bahseden insanlarla etkileşime geçin ve trendleri tespit etmek ve pazarlama, müşteri hizmetleri ve ürün stratejilerinizi rakiplerinizden önce uyarlamak için sosyal dinleme aracınızın analizlerinden yararlanabilirsiniz. 

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi 🏆30.ADV Genç İletişimciler Yarışması Sosyal Medya 2.'lik Ödülü 🎖️5.TRT Genç İletişimciler - Sosyal Medya Finalisti 🎬Youtube MuMeKa TV Programlarının Yapımcısı 📽️360° Hizmet veren Baron Medya Reklam Ajansı Kurucusu

Bir yorum Yaz