Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama nedir?

pinterest LinkedIn Tumblr

Dijital Pazarlama nedir?

Dijital reklamcılık , bir ürünü çevrimiçi olarak tanıtan bir stratejidir. Bu promosyon sosyal medya platformlarında, arama motorlarında, web sitelerinde ve hatta gelen kutunuzda gerçekleşir. Temel olarak, dijital reklamcılık ürün veya hizmetlerinizi İnternet’teki kişilere tanıtmaktadır.

Ve (sadece noktayı eve götürmek için) şu anda pazarlama endüstrisinin büyük bir parçası.

2018’de Facebook, 55 milyar dolarlık reklam geliri elde etti. Bu, pazarlamacıların ürünlerini Facebook platformlarında tanıtmak için 55 milyar dolarlık toplam ödeme yaptıklarını gösteriyor.

Dediğimiz gibi, dijital reklamcılık bir hayli önemli.

” Çevrimiçi reklamcılık ” veya “ücretli medya” olarak da adlandırılabilir . Tüm bu terimler, dönüşümleri başlatma umuduyla bir ürünü çevrimiçi olarak tanıtacağınız anlamına gelir (yani, e-posta listenize kaydolmak için kullanıcılar, ürününüzü satın alacak kişiler vb.).

Dijital Pazarlamanın Mantığı Nedir?

Apple 1984’te ikonik reklamlarını yayınladığında her şey oldukça basitti. Ürünleri için bir Google reklamı yayınlamak için 2000 yılına kadar beklemek zorunda kalsalar da, nihayet çevrimiçi reklamlar yayınlayabilecekleri zaman müşterilerini çevrimiçi çalmaya çalışan çok fazla rekabet yoktu.

Bugün dijital reklamcılığın tam tersi. 2020’deki müşteriler , ürünlerini kimden almak istedikleri konusunda birçok seçeneğe sahipler ve seçeneklerdeki bu artış çevrimiçi reklamcılığı eskisinden biraz daha karmaşık hale getirdi.

Örneğin, dijital reklamcılık bir trafik kampanyası yapmanızı gerektirir ve her şey müşterinizle başlar.

Çalışan bir çevrimiçi reklamcılık stratejisi oluşturmak için kitleniz için doğru reklamı oluşturmanız gerekir. Onların kaydırma yapmayı durdurmalarını ve “Vay be, tam da ihtiyacım olan bu” diye düşünmelerini sağlayan bir şey olmalı. Bu reklam potansiyel müşterilerinizi dönüştürecek – unutmayın, bu, kullanıcıların e-posta listenize kaydolmasını, kullanıcıların ürününüzü satın almasını vb.

Ve eğer bu 2000 tekrar olsaydı, orada durabilirsin. Ancak… dijital reklamcılık şimdi biraz daha çaba gerektiriyor. 

Bu stratejinin bir kısmı, onlara ücretsiz değer vererek ve satın almak istedikleri işletme olduğunuzu onlara göstererek kitlenizle ilişkiler kurmayı da içerir . Ayrıca, onları iyileştirmenin ve dönüşümlerinizi artırmanın yollarını bulmak için reklamlarınızda denetimler yapılmasını da içerir .

Büyük olasılıkla bugünün çoğunu farklı dijital reklamcılık biçimlerine bakarak geçirdiniz (bir sonraki bölümde nasıl yapılacağını açıklayacağız). Bazı örneklere bakalım!

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi 🏆30.ADV Genç İletişimciler Yarışması Sosyal Medya 2.'lik Ödülü 🎖️5.TRT Genç İletişimciler - Sosyal Medya Finalisti 🎬Youtube MuMeKa TV Programlarının Yapımcısı 📽️360° Hizmet veren Baron Medya Reklam Ajansı Kurucusu

Bir yorum Yaz